EURO - ART - Zakład obróbki gresu, terakoty i glazury
501 822 146
kontakt@euroartgresy.pl
ul. Gołębia 5,05-480 KARCZEW

Ukosowanie płytek – szlif płytek pod kątem 45 stopni

Jedną z naszych usług jest ukosowanie płytek. Ten proces to nic innego, jak zeszlifowanie krawędzi wewnętrznej produktu pod dowolnym kątem – choć najczęściej wykonywane jest ukosowanie z uwzględnieniem konta mającego 45 stopni. Efektem końcowym takiej realizacji ma być idealne krawędź po złożeniu dwóch ukosowanych płytek – sęk w tym, że proces musi być perfekcyjnie wykonany, aby tak się stało.

Ukosowanie płytek z najwyższą starannością i dokładnością? Służymy pomocą!

Aby móc zapewnić Państwu ukosowanie płytek na tak wysokim poziomie wyposażyliśmy swój warsztat o specjalistyczne maszyny, które właśnie takim pracom obróbczym służą. Szczególnie polecamy skorzystać z możliwości ukosowania do następujących zastosowań:

Pragniemy jednak w tym miejscu podkreślić, że decydując się na ukosowanie nie można korzystać z listew mosiężnych następujących materiałów: plastik, mosiądz oraz aluminium.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ukosowanie płytek?

Kąty ukośne są wykonywane na krawędzi płytki. Zazwyczaj są to kąty 45 stopni, ale mogą być większe lub mniejsze w zależności od wykonywanej pracy. Skosy mogą być przycinane do krawędzi płytki:

Bez względu na to, do czego służy ukosowanie, można je wykonać na dowolnym twardym materiale, takim jak porcelanowa lub kamienna płytka właśnie.

Czy można wykonać je samodzielnie?

Owszem, choć jest to mniej bezpieczna i efektywna metoda. Należy zacząć od oznaczenia krawędzi płytek, na których chce się wykonać kąty. Cięcie ukośne nie zmienia całkowitego rozmiaru płytki – zmienia tylko dolną krawędź. To dlatego właśnie należy zaznaczyć płytkę, w miejscu, w którym należy ją najpierw przyciąć, aby pasowała do instalacji.

Co dalej?

Później przychodzi czas na to, by przyciąć płytkę do właściwego rozmiaru. Konieczne jest upewnić się, że ostrze jest ustawione tak, aby wykonywało proste cięcia. Trzeba koniecznie docisnąć delikatnie płytkę do ostrza, tworząc niewielki nacisk, aż płytka zostanie przecięta. To dopiero początek. Następnie ostrze trzeba przechylić pod kątem 45 stopni. Konieczne jest zatem późniejsze wyrównanie wewnętrznej krawędzi płytki za pomocą ostrza. Ostrze odetnie dolną część płytki bez zmiany jej rozmiaru lub podstawowego kształtu – zmieni tylko krawędź.

Dlaczego lepiej zlecić nam to zadanie?

Nasza zaawansowana maszyna posiada specjalną blokadę, która zatrzymuje płytkę w tej pozycji określonego kąta, dzięki czemu całe zdanie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne, a jego efekt końcowy – zgodny z życzeniami. Niestety w domowych warunkach zwykle nie ma się możliwości skorzystania z tak zaawansowanych narzędzi.

Zachęcamy do kontaktu z nami, a w razie pytań – do ich zadawania. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

© EURO-ART 2017 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.