EURO - ART - Zakład obróbki gresu, terakoty i glazury
501 822 146
kontakt@euroartgresy.pl
ul. Gołębia 5,05-480 KARCZEW

Rektyfikacja płytek – kalibracja płytek

Choć określenie „rektyfikacja” brzmi na dość skomplikowany proces, tak naprawdę nie jest niczym mocno zaawansowanym. Jest to zwyczajnie usunięcie części materiału z krawędzi płytek. Nasza firma również zajmuje się tym zadaniem, korzystając ze sprawdzonych metod i odpowiednich narzędzi.

Nadrzędnym celem rektyfikacji jest:

Kiedy może się przydać skorzystanie z takiej usługi?

Sytuacji, w której konieczna będzie rektyfikacja płytek może być wiele, jednak tym najczęściej spotykanym jest ta, gdy planuje się ułożenie na podłodze wzoru karo, dwukolorowego. Tutaj wymagana jest perfekcja w dopasowaniu płytek – wszystkie muszą być totalnie identyczne. Niestety nawet w oryginalnych opakowaniach prosto od producentów niekiedy zdarza się tak, że pojawiają się drobne różnice. Z tym, że w niektórych sytuacjach jak np. ten wyżej wymieniony różnica nawet 1 mm jest niedopuszczalna i może naprawdę negatywnie wpłynąć na ułożenie wzoru.

Tutaj służymy pomocą- wysokiej jakości rektyfikacja płytek – zapraszamy!

Rektyfikacja – co warto o niej wiedzieć?

Rektyfikacja powinna zawsze mieć miejsce już po wypaleniu płytek. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku płytek porcelanowych i ceramicznych różnice w wielkości wynoszą 1,5%. Jest to normalne w tym procesie.

Powstałe różnice producent próbuje możliwie jak najbardziej zminimalizować poprzez:

Jednak ostatecznie to rektyfikacja właśnie pozwala na doskonały efekt. Dzięki niej krawędzie w płytkach stają się:

Z racji tego, iż szlifowanie odbywa się właśnie na krawędziach płytki, rektyfikacja jest traktowana jako obróbka krawędziowa i tym samym nie wpływa ona na grubość płytki. Co więcej, nie sprawia też, że płytka wydaje się lepsza czy też gorsza. Tego specyficznego rodzaju prostowanie ma wpływ na rodzaj krawędzi płytki, co z kolei oznacza, że rektyfikowana płytka jest idealna dla określonych rodzajów instalacji płytek.

Kiedy jeszcze konieczna jest rektyfikacja?

Zasadniczo istnieją dwa główne powody dla rektyfikacji:

Bardzo cienka linia zaprawy zapewnia niemalże jednolity wygląd – szczególnie jeśli wybierze się kolor fugi, który będzie ściśle pasował do koloru płytek. Po umieszczeniu dwóch kawałków rektyfikowanej płytki obok siebie, zaczynasz się doceniać, co ta bardzo precyzyjna, czysta i jednolita krawędź oferuje w instalacji płytek. Dokładność krawędzi oznacza, że można umieścić płytki znacznie bliżej siebie – stąd cieńsze linie fugi.

Dlaczego warto nam powierzyć rektyfikację swoich materiałów?

Zachęcamy zatem do kontaktu, jeśli są Państwo wstępnie zainteresowani zleceniem nam tego zadania. Z chęcią też odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy każde wątpliwości dotyczące procesu. Wystarczy do nas zadzwonić bądź wysłać wiadomość – mail. Zapraszamy!

© EURO-ART 2017 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.